sırf başkaları ne düşünür, ne der diye “ben takmıyorum” ayaklarına yatan ve tüm bu kendini özgürce yaşamama halini içselleştirilmiş vurdurulmuş benliğiyle pişkin pişkin insanların önüne sunmaktan çekinmeyen, dahası kendisini kızdıranları medeni havalarıyla eleştiren aşağılıkça eğilimlere sahip kişiliksiz birey.

sevindiğinizde, öfkelendiğinizde, heyecanlandığınızda, kısacası ne sikim hissediyorsanız onu kompleksizce yaşayıp içinizdekini boşaltacaksınız. bir şeye bozulup trip atan, surat asan erkeklerden oldum olası nefret ederim. neyse derdin söyle lan işte. sorarsın “yok bir şey” der, ince ince laf sokmaya çalışır, muşmula kabuğu suratının eşlik ettiği sevimsiz ruh haliyle döner durur etrafınızda. tiksinti uyandırmaktan başka bir işe yaramaz bu hali. aynı o ruh daraltan karılar gibisiniz işte. sinsi ve içten pazarlıklı hallerinizle iyice can sıkıyorsunuz. dürüst, samimi olun lan biraz, kişilikli davranın, “büyük” olmalı arzularınız, ağzınızı doldurmak istediğiniz şeyden söz etmiyorum, mutluğunuz da öfkeniz de büyük, kudretli, delikanlı çağlasın. derdiniz neyse “tak tak diye” söyleyin, dökün lan içinizdekini, plansız programsız komplekslerinizden arınarak hayatınızda bir an insana özgü kokun.
mekana ve ortama göre düşünüldüğünde hiç de kişiliksiz, karaktersizlik örneği bir erkek gibi durmaz dır. aksine nerede, ne zaman, nasıl davranacağını bilen bir homo sapien gibi gözükmektedir. e tabi somurtup oturmuyorsa. öfkesine o ortamda, o durumda ket vurması ve bunu yalnız kalınan bir zamana saklaması gayet insani bir davranış biçimidir.

dur ben bi susayım; nasıl laf sokabilirim ve üste çıkabilirim, bi düşüneyim. gibi delisaçması ve eziklik içeren bir niyetle yapıyorsa bunu, suratına tükürülesi dir. allah belasını versin dir. dedim ya, niyet çok önemli dir niyet.

sinirlensin ama bunu öküzvari bir biçimde yansıtmadan sussun dur, ama ama 3 yaşındaki bebe gibi somurtmasındır. ki zaten bu kadarını düşünen somurtup oturmaz dır, değil mi.

bir önerim de (bkz:anger management)(u: hadi bakiim)(u: swh)
#39782'de süper tarif edilmiş erkek tipidir. sinir olurum böylelerine, gününüzün içine eder. siz konuşmaya çalışırsınız kısa kısa cevaplar verir. nefret gelir. ilgi bekler, gönül alınmasını bekler, özür bekler, bekler de bekler.(u: nah!) halbuki, tartışsa, açık açık söylese düşündüklerini, hissettiklerini, neye sinirlendiğini..
dır dır edip karı kılıklı olmaktan ziyade somurtmayı mütemadiyen nirvanaya ulaşmak sanan erkek modelidir.
elinden elma şekeri alınmış çocuk görünümünü karşısındaki insana yansıtan erkeklerdir..
pasif erkek modelidir. kısmen de olsa hayatından memnun değildir. alışverişe gidersiniz susar, bütün kararları karşı tarafa bırakır. genellikle yazların kurak ve sıcak, kışların soğuk ve yağışlı olduğu yerlerde yetişir.
asla tahammül edemeyeceğim erkek tipidir.sadece erkeğe bağlamakta yanlış olmakla beraber asla tahammül edemeyeceğim insan tipidir.sinirlendiğinde bağır çağır ama susma.susan kişi karşısında daha fazla sinirlenmeniz sonucu doğmaktadır.