yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

yazar adı gereklidir!

e-mail gereklidir!

göster parola gereklidir!

2 + 12 =

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat
ydusozluk ydusozluk ydusozluk
  • tbmm demokratik acilim gorusmeleri

    10 kasım'da başlayan demokratik açılım nedir ne değildir; kime, neye, nasıl hizmet eder, samimi midir değil midir, dolap mıdır dümen midir temalı görüşmeler.


    10 kasım günü beşir atalay demokratik açılım paketinin ana hatlarını perşembe günü vereceğim diyerek lafı ağzında gevelemişti. ve dün ucundan da olsa yüce meclisi ve bizi içeriğin ana hatları konusunda bilgilendirdi. ama seyre dalmışken, nasıl ve ne zaman sorularını sormadan edememiş kah hoplayıp kah düşüncelere gark olmuşumdur. benim gözüme çarpanlar sadece bunlar: bi' üstkimlik olarak tc vatandaşlığı, kolluk güçleri şikayet ve yeni bi' insan hakları denetim mekanizması başka bi' deyişle ulusal insan hakları kurumları ima ediliyor, ayrımcılıkla mücadele komisyonu için adım... ve demokratik, çoğulcu ve özgürlükçü, falan fişman, özetle sivil(u: !) bir anayasa. bu anayasayı yapın, hepsi peşi sıra gelir. toplumda sivil anayasa arzusu olsa zaten bu hallerde olmazdık. neyse, görüşsün bakalım benim elitlerim. versinler kararlarını.
    yaklaşık 3 aydır ortada olan bu açılım işi iyice dolanmaktadır.3 aydır bu işin ne olduğunun içeriğinin neler getirdiği doğru düzgün anlatılmamıştır.çünkü bu açılımı yapan hükümetinde bu işten haberi yoktur.bir laf atıp ortaya devamlı gündem değiştiren rte bu sefer tamamen çuvallamıştır.demokratik açılım diyorlar, her kesime hitap edicek diyorlar ama açılımın kime yapıldığı ne amaçla yapıldığı ortadadır.oy alamadığı kesimden oy almaya çalışan iktidar partisi oynamaya devam etmektedi.türkiye'nin üzerinde dönen oyunlar dün sağcı solcu alevi sünni iken bugün türk kürt kavgasına çevrilmeye çalışılmaktadır.nicelerini atlatan türkiye halkı bunuda birlik ve beraberlik içerisinde herkese inat en güzel biçimde atlacağını umut ediyorum...