yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

yazar adı gereklidir!

e-mail gereklidir!

göster parola gereklidir!

12 + 13 =

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat
ydusozluk ydusozluk ydusozluk
 • turk telekom un interneti 8 kat hizlandirmasi

  turk telekom'un geniş bant internet (adsl) hızını 1 megabitten (mbps) 8 mbps'ye çıkarmasıdır. tüketici, küçük bir miktar daha ödeyerek kullandığı interneti 8 kata kadar hızlandırabiliyor. mevcut tarifeler devam ediyor. ancak dileyen tüketici, eğer bölgesindeki altyapı uygun ise 8 mbps'lik yeni tarifelere geçebiliyor. yeni uygulamaya göre 8 mbps'ye kadar 4 gb kotalı 29 lira, 8 mbps'ye kadar 6 gb kotalı 39 lira ve 8 mbps'ye kadar sınırsız tarife ise 49 lira.


  ancak, sınırsız tarifede kötü niyetli kullanımları önlemek için 15 gb'lik sınır var. yani hızını artıran sınırsız paket kullanıcıları, 15 gb'yi aşınca erişim hızları 8 mbps'den 512 kb'ye iniyor, ay bitince hız tekrar 8'e çıkıyor.


  ayda 4-5 tl fark ödeyerek 8 mbps'ye geçmiş biri olarak herkese tavsiye ederim ama internetten bir şeyler indirmek bu kadar hızlı ve keyifliyken 15 gb'lik sınır sinir bozucu.
  ..bir gun telefon caldı ve olay gerceklesti...


  turk telekom gorevlisi hilmi : h ve xixcq x:


  h: iyi gunler beyefendi ben turktelekomun yeni kampanyası hakkında bilgi vermek için aramıstım..kimle gorusuyorum..?


  x: gunaydın benim o konuda bilgim var... (takk)telefon kapanır..


  adamın suratına kapatmamıza ragmen 1 dk gectıkten sonra telefon tekrar calar


  h: iyi gunler ben yine hilmi blimemne bu tarifenin avantajlarını bahsedecektim size bla bla bla(bu arada araya girilir)


  x: yow dayımın oglu biliyorum diyorum okuduk internetten esek degiliz ya okuyunca anlıyoruz ben ayda 50 gb download eden biriyim bu tarife bana gore degil begenmedim hem 1 gb hız bana yetıo ben bi eksisozluge giriyorum bide download yapıyorum yettio yane bana falan filan


  h:hmm demek 50 gb download edıoyorsunuz ama bu tarıfede 8 gb hıza gecınce daha hızlı download edersınız beyefendı ve sadece 2.99 daha fazla odeyerek..


  x: yaa kardesim ama hızı dusuyor sımdı sana burda neyın ne oldugunu mu anlatcam ıstemıyorum vazgec benden haddde işim var..


  h: beyefendı biras kibar olurmusunuz bunlar kayda geciyor..


  x: kardesım belamısın uyuyorum burda geciyosa gecio ne dedikk kufur mu ettık ılla kufur etmemizi istiyosan o baska..


  h: ben oyle demek istemedim sadece daha kibar olmanızı soyledim..


  x: lam ananı avradını .......(tak)


  bunda 2 saat sonra baglantı kesilir ve diger olaylar gerceklesir


  turk telekom aranır 10 dk muzık dınledıkten sonra bırıne baglanılır o baglandıgmız kısıde sızı bırıne baglar bır 10 dk da oyle gecer sonra o kısıylede anlasılamaz ve hılmı tekrar telefona ıstenır hilmiye birkez daha kufredılerek yataga gidilir.


  geçen ay 15 gb'lık kotayı aşmam ile beraber, 'allah belalarınıı versin' şeklinde günlerce böğürmeme neden olan değişiklik. kotayı aştığım anda hızımı, eski hızımın yarısına indirdiler. o hızla internetten bir şey indirmeyi bırak, facebook oyunlarını bile oynamıyorsun. hız ay başında tekrar normale dönüyor.


  demem o ki, download manyağı biri değilseniz, yükseltin, keyfini sürün.


  ama benim gibi her gün indireceğiniz filmleri açıp böyle bir engele takılıyor ve film indirmek için ayın son günlerini bekliyorsanız, hızı batsın.


  (bkz:parasıyla rezil olmak)