universite kantini – ydü sözlük – kibris ta bir sözlükcük | artik haber daha yakin
öğrencilerin ders aralarında takıldıkları mekanlardr. öğrenci harici kız kesmek için gelen tiplerde mevcuttur (u: satırsız gelirler elbet).

siyasi mevzuların konuşulduğu, masada devlet kurulup devlet yıkılınan bi yerdir de ayrıca.

siyasi fikirler üniversite öğrencilerinde de mevcuttur. odun değilya bunlar olacak elbet.
yağmurlu günlerde yoğun duman altı olur idi bir zamanlar. kapalı mekanlarda sigara yasağından sonra oturmak lazımdı aslında kantinlerde, ama iş işten geçti bile.
tosttaki kaşar oranı asker kantininkinden bir tık daha iyi olan, sınavın son günü notların ezberlenmeye çalışıldığı, çeşitli beyin fırtınalarının yaşandığı fakat kayda değer bir fikrin çıkmadığı yerdir.
Yemekleri güzel olmayan, üniversite hayatım boyunca sadece sadece kahve içtiğim (bkz:oza) yer. Sınav haftalarında uğramamanızı, yaz sıcağında daha da iğrençleşebildiğini deneyimlediğim alan.
yakındoğu'da en çok sevdiğim spagetti bolonez ve grill tavuk idare ederdi.çok mükemmel şeyler beklemeyin.resturant fiyatlarına göre uygundu.kütüphanenin oradaki kafeterya en sevdiğimdi.orada yemekten ziyade o kalabalıkta karışmak ve o kalabalığın bir üyesi gibi hissetmekti önemli olan.kendi numaranı numaratörden takip etmek sesler arasında sıranın sana gelmesi çok keyifliydi.daha sonra tıp fakültesinde keşfettiğim kafeterya'yı ise daha hafif ve sakin buldum.çeşit çeşit insanın harman olduğu yerdir üniversite kafeteryaları ve hayatı boyunca özleyeceği yerlerdendir.