kolay kolay başıma gelmeyen fakat an itibariyle içinde bulunduğum durum,kalkıp bi sigara içilmesi belki iyi gelebilir..
en yakın aktara gidilir ve kediotu rica edilir. eve gelindikten sonra bu ot bir güzel kaynatılmak için en yakın tencerenin içine tıkılır. bir miktar su eklendikten sonra eğer evde açık cam varsa kapatılması için ev turuna çıkılır.(u: burası önemli) tadı çok boktandır. ama merak etmeyin, henüz bu otçuk kaynarken ortama saldığı o leş koku ile sizi direk bayıltacaktır. dolayısıyla uyuyamamak sorunu zahmetsizce aşılacaktır.(u: iyi uykular)
aklına milyon tane alakasız şey gelmesiyle ortaya çıkan durum..

ay yarın ne giysem ki aman boşver şimdi onu öff sabah erken kalkcm şimdi ıyyy hiç çekilmez bugün neden öle dedi ki bana nalet şey ay ama belki de kötü düşünmemiştir niye o kadar sert cvp verdimki yarın özür mü dilesem yok yok hak etti o o benden özür dilesin şeklinde düşüncelerle uykunuzun içine edilmesi.....

(bkz:the new adventures of old christine)
hamilelikteki duygu durumundan da olabiliyor. gecenin bir yarısı sevdikleriniz geliyor aklınıza; anneme, babama birşey olursa, küçük kardeşim ne yapacak diye düşünürken(u: ki düşünmenin anlamı yoktur)(u: ortada fol yok yumurta yokken bir de) kocanızı uyandırıp küçük kardeşim bizle kalabilir mi diye sormak geçer içinizden. ama tabi kocanız uyku arasında ne demek istediğinizi anlamayabilir. sormamak lazım. (u: evet tatlım)(u: kişisel entry budur)
mental olarak uyuma isteğiyle dolu olup bazı dış yada iç etkenlerden dolayı horul horul uyuma haline geçememektir. en iyi uyuyamama durumları öğrenci yurtlarında görülür , sen uyumaya çalışırken adam counterda yardırıyodur. baktın uyuma olmuyo zorlamamak gerekir ardından sabahlama evrelerine geçilir.