son bir kac yılda yukselişe gecen bir olay.sozde bu adamlar paralarını veriyolar ve pasa pasa okuyolar 7senecik(u: tabi buna okumak denirse) hafta sonları yurttakı arkadaslarını kiliseye getirebilmek için bin bir numaralar yaparlar.sex partileri düzenler,para verir,vb. amac yolunda giden adamı yoldan çıkarmaktır.uzak durulması gerekir,10 sozunun 11i yalandır,bana bişi olmaz diyosan kullancaksın böle tipleri..
hiç umursamadıgım faaliyettir.misyonerler zorla kimseyi dinlerine almıyolar.sadece anlatıyolarçdinle gec,ya da dinleme gec git.ne zararları var sana.sen,kendine güvenmio musun?sen,belki beni dinden cıkarırlar diye mi korkuosun?karaktersiz misin sen 20 küsür yasına gelmene ragmen sokakta gördüğün iki misyonerin sözüne kanıp,din değiştiriceksin.evet,misyonerlik faaliyetlerinden korkanların bu sorulara cevabı evet olur.sadece kendine güvenmeyen,korkan kisiler misyonerlerden cekinir.

edit:incil mi dagıtıyolar? sende cık tam karsısında kuran dagıt.elinden tutan mı var?

edit2: kişisel fikrime göre hiç bir sakıncası yoktur ikisinin de,beni ilgilendirmez...
hiç görmediğim, duymadığım, şahit olmadığım iddiadır. herkes din seciminde özgürdür. boşverin efendim bunları tüm dünya budist olsa kaç yazar? aklınızı özgür bırakın, köle olmayın, gerisi kendiliğinden gelir.
kutlu doğum haftasında herkesin eline gül tutuşturan , cuma günleri yurt kafeteryalarındaki erkek öğrencileri namaza çağıran , kur-an dinletisine gelmeyenlere uzun uzun nasihat çeken kişilerin yaptığından daha aşşağılık değildir.