kanal d ekranlarında gördüğümde pek şaşırmadiğim geleceğimizle oynayan sahtekarların son perdesi. fazla yoruma değer bulmadiğim vukuat.

http://www.dha.com.tr/n.php?n=tmmob-sahte-diplomali-40-mimar-tespit-etti--2010-09-23
(alinti: biz yakın doğu Üniversitesi Öğrencileri olarak türkiye basın ve yayın kuruluşlarında "sahte diploma" adı altında geçen haberlerin doğruluğuna ve/veya yanlışlığına dair açıklama, eğer ki doğru ise diplomayı alan, düzenleyen ve Ön ayak olan bütün kurum ve kuruluşların, şahıs ve gizli kapaklı yetkililerin tek tek açıklanmasını ve meslek hayatimizi olumsuz yönde etkileyecek olan bu eylemlerde yer alan şahışların gerekli cezalara tabi tutumlasininin yanı sıra, türkiye mimarlar odası yetkililerinin ve bu tip haberleri ispatlanmiş bir malzeme gibi, bir mahkeme kararı olmadan veya yasal olarak ispatlanmadan yayınlanmasına Ön ayak olan ve eğitim Öğrenim hakkımıza tecavüz eden yetkilillerin de gerekli cezaları almasını diliyoruz. )

yukarıdaki gibi analatım bozukluğu içeren cümleler kuran öğrenciler mezun ettiği için doğruluğuna inandığım iddia.
okulumuzun ve öğrencilerinin itibarını zedelemiş,eğer doğruysa hemen hepimizin mesleki hayatını olumsuz etkileyecek ve henüz netleşmemiş,hakkında açıklama yapılmayan iddiadır.
okul ilk kurulduğundan beri öne sürülen zımbırtılardır bunlar.önce bu şüphelerle gelirsiniz okursunuz sonra mezun olduktan sonra eş dost tanıdık herkes sana: aaa denkliği varmıydıki o okulun der. adaya gittiysenız bunlara da kulak asmadan işinize bakacaksınız.
itibarımın sikinde olmayan durumdur. 30 tane çakkalın 20 bin öğrencinin emeğini bastıracaksa bu sahte diploma, o düzeni sikerim ben.