ydu den mezun olup issiz kalmak – ydü sözlük – kibris ta bir sözlükcük | artik haber daha yakin
torpili olmayan için gayet olası bir durumdur,aldığımız dersler açısından yeditepe ye bilkent e göre önden gitsekte verilen dersin seviyesi bakımından ve mezun oldugumuzdaki bilgi seviyesi açısından oldukca gerideyiz..

edit: (#18071)
tamamiyle kişisel bir durumdur eğer mühendis olupta 4 sene ingilizce eğitim almasına rağmen ingilizce konuşamıyorsa. yada aldığı eğitimi sadece ders geçebilmek için almışsa sonu muhtemel durumdur.ancak söylede birşey vardır kimse işssiz kalmaz sadece kötü işte ucuza çalışır eğer yeteneksizsse tabikii
bizzat gördüğüm bir iş ilanının konuya (u: cuk oturması)

"...için bilgisayar mühendisi aranıyor (ydu mezunu hariç)"
başarının okulda alınan eğitimle doğru orantılı olması bir gerçek olmakla beraber iş bulup o işte başarılı olmak tamamen kişisel özelliklere bağlıdır.

örnek: bilkent te okuyup amerika da master yapan ama bu mu diye çıldırtan, bir projenin altından kalkamayan salak

murphy nin kanunlarını geçip bir de iyi örneklere bakmak zorunluluğunu doğuran durumdur

örnek: bilg müh te okuyup uçan ve de aşan tipler vardır bilmekteyiz

yazarın notu: plazalara bakıp da korkmamak gerekmektedir, dolu cv lerin bazen sadece dolu (!) olduğunu bilmek gerekmektedir, işin içine girince bu muydu, bu da mı adam olmuş, anam bunu da yönetici yapmışlar diyeceksin.

gerçek: iyi bir okuldan mezun olduğunda bir adım öndesindir amam, ama işverenler en çok senin kendine olan güvenine not vermekte, gözlerindeki ışığa bakmakta, kendini geliştirmek için özel olarak ne çaba harcadığınla ilgilenmektedirler
gayet normal karşiladiğim ve tÜrkıyede kaÇ kışı okuyupta hemen ıyı bır ış bulabılıyor kı dıyeceğım ve yakin arkadaşiminda bu okuldan mezun olup londrada lassanin 7 sene sonra mÜdÜrÜ olduğunu hatirlatmak ıstedığım ve okuduğunuz Ünıversıteyı asla kÜÇÜmsememenız gerektığını herşeyın asla en Üst sevıyeden başlamayacağini Çalişilarak başarilacağini bılmemız gerektığını sÖlememe sebebıyet veren durum.. bız eksıyle başladiysak artiya Çevırmekte yıne bızım elımızde.