yildizli bakiniz – ydü sözlük – kibris ta bir sözlükcük | artik haber daha yakin
yıldızın içinde ki bakınızdır. kendisi pek muhterem bakınızlarımızdan biridir. yıldız olduğuna bakıp bunu burnu havada filan zannetmeyin çok da mütevazidir.

bu dalga nasıl kullanılır?

eğer sözlüğün nadide hizmetlerinden biri olmsaydı; öncelikle nasaya yıldız kullanımı için başvurulacak ,başvurunuz kabul edildikten sonrada nur topu gibi yıldızınız olacaktı. ancak sözlük bu işi birazdaha kolaylaştırmıştır. yapılması gereken sadece yıldızın içine yazmak istediğiniz yazıyıyı mausle seçip ,yazı iyice mavi odukdan sonrada aşşağıdaki * tuşuna basmaktır. hemen bi örnek verelim (u: oldumu)
sözlüğün olmazsa olmaz butonu. nam-ı diğer, *. forum tarzı söylemlerimizi, örneklerimizi, gülücüklerimizi, ipe sapa gelmez yorum ve düşüncelerimizi, kısacası sözlüğün kabul etmediği ne varsa yazdığımız yerdir.

bir yazıyı yıldız içinde göstermek, entry girerken aşağıda tarif edilmiş olan parantez içinde 'u: kelime' yoluyla ya da yazılan yazıyı seçip yıldız butonuna tıklayarak yapılabilir. kullanılan browsera göre(u: google chrome) önce yıldız butonuna tıklayıp sonra açılan pencereye yazıyı girmeniz da gerekebilir.