yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

yazar adı gereklidir!

e-mail gereklidir!

göster parola gereklidir!

15 + 9 =

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat
ydusozluk ydusozluk ydusozluk
 • 10 kasim

  /
  2
  19 mayıs ile başlayan aydınlanma döneminin, sona erdiği tarih. artık hiç birşeyin eskisi gibi olmayacağına işarettir. daha doğrusu, her şeyin tekrar eskisi gibi olacağına..
  sirenler calarken araba kornasina basanlar kimdir acaba merak ediyorum.. seyir halindeyken kornaya basmak gibi bir durtuyu ortaya cikaran nedir..
  keşke hayatta olsa dediğimiz ulu önder atatürkümüzün hayata gözlerini yumduğu gün keşke hiç yummasaydı o gözlerini hep hayatta kalsaydı.....
  siyasi ve askeri deha olan atatürkün vefat ettiği gündür... herkesin dev posterlerini kendi pisliklerini gizleyebilmek için kullandığı büyük önderin vefat günüdür (u: can dündar)


  atam izin deyizle ilgili can dündarın yazısı:


  sevgili atam, sana son mektubu geçen 10 kasımda yazmış ve kusura bakma, izindeyiz. (u: tatilden dönemedik hala) o yüzden kab­rine çok ziyaret yaptık, ama sana layık işler yapama­dık. demiştim. bunun mahcubiyetiyle olsa gerek, bu yıl 10 kasım yaklaşırken izinden döndük ve senin için çok önemli birşey yaptık:


  hani zamanında seni kapak yapan time dergisi vardı ya; ulusça seferber olup onun yüzyılın adamı anketine oy yağdırdık.


  şimdi sıkı dur, müjde geliyor:


  artık sen bu yüzyılda yetişen en iyi bilim adamısın atam...


  hayatta en hakiki mürşit ilimdir, fendir demiştin ya...ışte ilimse ilim, fense fen... verdik oyları, yaptık atamızı fenin kralı... oylarımız sayesinde einsteinı bile solladın. sö­zünü dinleyip 75 yılda bir einstein çıkaramadık; elin oğlu marsa gitti, ınterneti açıp bakamadık, ama bir tuşa basıp seni alim yaptık.


  bitmedi.


  sen aynı zamanda yüzyılın yetiştirdiği en iyi sanatçısın da...


  elvisin 4 bin oyu var, senin 14 bin... bob dylanla çekişi­yorsun. türk müziği evrensel müzik içinde yerini almalı­dır. demiştin. aldı işte... sanatta da ülkemizi birinciliğe yükselttik atam... sayende...


  spor kategorisi olmadığından seni orada yarıştıramadık, ama girişimcilerde yeni yüzyıldan bili gatesi solladık geçtik atam... devlet adam­ları listesinde hitleri denize döktük.


  türk öğün, çalış, güven sözünü tuttuk. seninle öğündük, oy vermeye çalıştık ve time'a güvendik. sonuç muhteşem oldu:


  bir türkün dünyaya bedel olduğunu yedi düvele gösterdik...


  dünya şaşkın.


  muhtaç olduğumuz kudret, internetteki oylarımızda mevcutmuş meğer...
  tarihin bir dönemine damgasını vurmuş dünya milletleri tarafından saygı duyulan türk ulusunun önderi başkumandan gazi mustafa kemal atatürkün ölüm günü. bu sene(u: 2008) 70. yılını özlem ile anmakta onun bize bıraktığı değerlere sahip çıkarak emanetine hiyanet etmemek için çalışmaktayız.(u: huzurlu yat atam)(u: bu halk seni unutmaz unutturmaz)