evrim teorisi – ydü sözlük – kibris ta bir sözlükcük | artik haber daha yakin
charles darwin kuyuya attığı taştır. adı üstünde teoridir. biri ortaya bişe atmıştır, buna inanlar olduğu gibi inanmayanlarda olacaktır. ancak şöyle ilginç bişi vardır, bu kanıtlanmayan teoriye (u: kanıtlansa teori olmaz zaten)(u: anlatım bozukluğu) inandığı halde tevhide inanları, sorgulamadan inandıkları için eleştiren ,kendi tabirleri ile hayvan oğlu hayvanlar vardır.

bunlar kendilerini hayvan olarak görmektedir ,bu teoriye inanana göre büyük büyük dedesi hayvandır .şimdi bunlara hayvanoğluhayvan desen hakaret içeren entry diye yazdığını ispiyonlar.

teoride ki temel olan adaptasyon ve ardından gelen mutasyonacip bişidir. yani bulunduğun çevre şartlarına adapte oluyorsun eğer adapte olmassan mutasyon geçirip başka bi tür oluyorsun . tamamda bu ara geçiş türleri nerede madem .denilene göre; insan milyonlarca yıl sonunda bu müthiş organizmaya sahip olmuş. ama bulunan en eski insan fosilleride yine ben gibi bişe . aha sen zaten tevhide inandığın için o fosil gibisin ,kafan bimilyon sene önceki insan gibi çalışıyor dimi. bu teoriye inanmayanları bilim karşıtlığıyla ,yobazlıkla suçlayanlarda vardır.(u: yok deme)(u: yalanını zikeler)

şimdi bu bilgisayarı bimilyon sene açık bıraksam, buzdolabına mı dönüşecek. zamanla bilgisayar artık bilgisayar olamayacak ,monitörü dipfiriz, klavyede sebze meyve konma yerine dönüşecek hemi.

ya darwin hakketen manyaktı yada öldükden sonra bari birileri beni hatırlasın (u: benim sadık yarım kara topraktır) deyip kuyuya taşı atmış... gidip bi çeşme yap ,darvin ortaokulu yaptır, darvim merkez camisi yada sait darwin katedrali inşa et dimi. ama para olmayınca napacaksın ,böyle saçmalayıp, anılacaksın.

teşbihte hata olmaz derler, şimdi yukarıda yazılanları; bilgisayar,klavye bide anakartla açıklayıpta ,yazarı olan beni yoksayana pata küte dalmak lazımdır... o kadar emek sarfedip bişeler yazıyorsun sonrada birileri çıkıp bu klavye ,tuş filan diyor, asıl yazan kim ...yani bu tuşa basa basan biri var dimi, ayıpta bişe... bu alemde allahın yazdığı en güzel yazıdır. şimdi bunca güzelliğin yaratıcısını yok sayacaksın... allah olsan sen yakmazmısın .

(bkz:numune yahya eserleri)

(bkz:seçkin sözlük ve kasaplardan temin edebilirsiniz)
sırf adnan hoca denen zat bunun tersini savunuyo diye bile evrim teorisini desteklemek gerek..(u: ki aslında daha çok mantıklı sebep var)
tübitak ın savunmaya götünün yetmediği teoridir. charles darwin tarafından ortaya atılmış , bugün kullanılan ilaçlardan tutunda doğaya ait bir çok şeyi analiz edebilmemize hizmet etmektedir.

teoriyi reddetmek için kullanılan 'benim atam maymun olamaz' sözüne karşılık, 'senin atan değil , bizzat kendin maymunsun aslında' demek icab eder.

(bkz:evrim teorisini sadece maymundan ibaret sanmak)
aslı astarı kalmamış teoridir. hala milattan kalma bu uyduruk teoriye inananlar da mevcuttur ama bilim artık bunu destekleyemeyecek kadar ilerledi. zaten zamanında da evrimi ıspatladığını zanneden bilim adamlarının yaptıkları deneylerde yeterince dikkatli davranmadıkları ve şartları evrimin olduğunu iddia ettikleri şartlarla aynı şekilde oluşturamadıkları ıspatlanmıştır. buna örnek olarak stanley miller in deneyi verilebilir. aynı deneyler dürüstçe tekrarlandığında evrim diye birşeyin olamayacağı sonucu çıkmıştır. aynı zamanda ellerinde evrimin kanıtı olarak sakladıkları fosillerin gerçeklikleri de birer birer asılsız çıkıyor. örnek olarak piltdown adamıını araştırıp öğrenirseniz siz de bilgilenirsiniz. bir çok bilim adamı artık evrim teorisini mantıksız bulmakta ve cosmik bir tasarım(u: yani yaratılışın)ın varlığını kabul etmektedirler.

entrimi ünlü astronom fred hoyle un çok hoşuma giden bir yorumuyla sonlandırmak istiyorum:

aslında, yaşamın akıl sahibi bir varlık tarafından meydana getirildiği o kadar açıktır ki, insan bu açık gerçeğin neden yaygın olarak kabul edilmediğini merak etmektedir. bunun (kabul edilmemesinin) nedeni, bilimsel değil psikolojiktir.

edit: birileri entrimi anlamakta zorluk çektiği için izah ediyorum hemen. psikoloji bir bilim dalıdır elbette. ama her sakallıyı dedeniz sanmayın. kelimeler kullanım anlamlarına göre değerlendirilirler. burada astronom yani gök bilimci olan bilim adamımız fred hoyle psikolojik tabirini, evrimin geçersizliğini (u: evrim teorisinin bir halta yaramayan bir şey olduğunu) kabul edemeyenlerin psikolojilerini anlatmak için kullanmıştır. kişilerin rahatsızlıkları bilim değildir. bilim olan kişilerin rahatsızlıklarının incelenmesi ve genel bir takım yargılara varılmasıdır.
dinlerin irdelemesini anlamlandıramadığım; doğrulandığı noktalar kadar açıklanamayan bazı noktalara sahip adı üstünde bilimsel teori.(u: teori diyorum bak) bu arada tanrının olmadığının kanıtıdır diyen dogmatik bilimcilere de selam etmek isterim. ulan sanane. dinlerden sanane, kulvarın farklı değil mi senin, ne diye dini imanı karıştırıyorsun bilimin ortasına be öküz. işte bu, bilimin dahi ne denli ideolojikleştirildliğinin, dogmalaştırıldığının kanıtıdır. adı üstünde teoridir bu, kanun değil, ve yanlışlandığı taktirde teori olmaktan çıkacaktır. ama tamamen yanlışlanana kadar bu teori tozlu raflara kaldırılmayacaktır, pek cici din ve bilimi aynı kefeye koyan manyaklara selam ederim. yahu anlamamaktayım bu ne celal be, hem dindar ve dincilere lafım, hem de bilimi dine çeviren danalara. iki sapa sistematik düşünceyi aynı yola sokup birbirinizi yiyorsunuz ya, buradan çok gülünç gözüküyor inanın. bilimi, dinleri dahi ne kadar sığlaştırdığınızın, olayı sidik yarışına çevirdiğinizin farkında dahi değilsiniz. herkes inanmak istediği safsataya inansın, birbirini alt etmeye, ben doğruyum, benim inandığım en güzel, en doğru, en ulvi demesin de nerede ne bok yerse yesin. soru sormaktan aciz, merak denen o güzel hedenin çakıl taşlarının arasında piknik yapmaktan korkanlarca, her şeyin net ve kesinkes olduğunu sanan (u: yarım)akıllıların(u: ki tüm insanlık böyle bence)(u: hakaret algılanır şimdi, haydaaalanarım) elinde oyuncak olmuş bu bilimsel çalışma. yazıktır ya. ayrıca bireyler arasında evrim teorisine varmadan daha aşılması gereken çok yol var, ama kimse bunun farkında değil, bilmem anlatabildim mi. hem ne demiş şair, (bkz:bir hata yapacaksan bari onu doğru yap) demiş. ne güzel demiş diğl mi.
dünyadakilerin ve ülkemizdeki sade vatandaşların pek tiklememsine rağmen,süleymancı,nurcu,fettullhçı die anılan grupların televizyon programlarında darwin amcayı alt edecek saçma sapan bi sürü kanıt sunduğu aslında kendisininde saçma sapan olduğunu düşündüğüm teoridir..