hepimiz suyuz hepimiz buyuz – ydü sözlük – kibris ta bir sözlükcük | artik haber daha yakin
papaz ölünce hepsi hristiyan olan guruh,

hrant ölünce hepsi ermeni olan guruh,

dua edin bülent ersoy ölmesin yoksa hepiniz ....

diye akla getiren cümledir
almanyada işten kovulan ve kötü yasam standardına sahip olan türklerin destekcisi olan binlerce almanın 'hepimiz türküz' sloganlarından sonra,almanya da uzamayan tartısma konusudur.cunku onlar bilmektedirler bu cümlelerin destek içermesini ve asla dalga gecmemişlerdir...
empati yoksunu bünyelerce asla anlaşılamayacak bir slogan üzerinden dönen anlamsız tartışma. öncelikle hrant dink öldüğü!!! için değil arkasında kimlerin olduğu artık iyice malum olan beyinsiz bir maşa tarafından adice öldürüldüğü için söylenmiş bir slogandır. nasıl ki almanya nın solingen kentinde neo nazilerce türk oldukları için yakılarak öldürülen beş türk ün cenazesine katılan binlerce alman, katillere inat hepimiz türküz diye bağırdılarsa, ermeni olduğu için hedef seçilerek katledilen hrant dink in cenazesine katılanlar da aynı mantalite ile bağırdılar. nasıl ki 17 ağustos depreminden sonra yunan gazeteleri türkçe olarak hepimiz türküz diye manşet atıp acımızı paylaştılarsa, hrant dink in katledilmesinin ardından binlerce insan da aynı dayanışmayı göstermek için bağırdılar. yani hrant dink in cenazesinde bu sloganı atan insanlar bazı cahil komplo teorisyenlerinin ortaya attığı saçma sapan iddialardaki gibi derin anlamlar için değil yalnızca dayanışma amacıyla bu sloganı attılar. hala bu sloganı anlamayıp saçma sapan anlamlar çıkartmaya çalışan tosuncuklara tek diyeceğim şey korkmayın sakin olun canlar kimse bu sloganı attı diye ermeni olmadı. hele siz hiç olmadınız.
bir süre önce hepimiz ermeniyken, geçen birkaçgün öncesindeki saldırıya göre hepimiz filistinli olduk, sonumuz hayrolsundur, bundan yola çıkarak ulaşılan olası sonuçlar ise,

1: türklüğümüzü unuttuk.

2: fatih ürek ve bülent ersoya allah uzun ömür versin.(u: mazallah nolur nolmaz bi eksikliğimiz o)

3: artık kimiz neyiz unuttuk fırıldak bi millet olduk.

4: her başına bişey gelen olcaksak neden hepimiz askeriz şehidiz diye bağırmıyoruz?

5: kimlik kaygısında son noktadayız.
şuursuz bi serzeniş.

hepimiz şuyuz, hepimiz buyuz dedin diye şu, bu olmadın herhalde. sığlaşmaya ne gerek var? kafa tek yönlü çalışıyorsa bilemiciğm tabii.

bu eksendeki önermeler bi kimlik bunalımı, seksek bi kimlik şaşkalozluğuna işaret etmez; aksine destek, dayanışma amaçlı kurulan tepkisel cümlelerdir. merak etme, şeytan kulağına ama bülent ersoy un bi gün başına herhangi bi şey geldiğinde ve kitleler bülent ersoy a destek olmak için bir araya gelip hepimiz bülent ersoy uz diye bağrındığında, ne onlar ne de sen pipisi kesiklerlerden olmayacaksınız. telaşa mahal yok kafa kağıdı sevicileri. her şey yolunda.
filistine giden gemide ölenler türktür doğrudur ama ölenler türkken neden hala cenazelerde filistin bayrağı taşıyor? bu millet neden filistinliyiz diye bağırıyor??? bu millet neden hiçbir şehit cenazesinde hepimiz türküz diye bağırılmıyo?? biz türksek ve orda ölenler de türkse sadece gemi filistine gidiyo diye herkez filistinli oluya gitsinler ve bir daha dönmesinler,

sığ düşünmek entryi okuyup bülent ersoy kısmına takılmak mı yoksa bunları düşünüp de o entryi yazmak mıdır onun da merakı içerisindeyim.

kimlik kaygısı olayını bir de şu yönden özetleyelim, filistin halkı kimden çekiyor?? iktidar partisinden, iktidar partisi kim? hamas. peki kimdir bu hamas? recep beyin ben kefilim dediği kişi değil mi? peki bir sonraki adımdaki hamas kıbrıs rum kesimine gelip bizde sizi destekliyoruz diye hıristofyasa övgü yağdıran hükümet değilmidir? ve biz kıbrıs için 74 harekatında yüzlerce şehit vermişken.

şimdi hepimiz filistinliyiz yani hamasın rumları destekleyip senin şehitlerini hiçe saydığı düşmanını dost olarak gören adamız. biri kimlik kaygısı mı demişti??

kafa tek yönlü çalışıyorsa bilemiciğm tabii. baya bi tek yönlüyüm sanki

bu eksendeki önermeler bi kimlik şaşkalozluğuna işaret etmez; aksine destek, dayanışma amaçlı kurulan tepkisel cümlelerdir tepkisel cümle son paragrafla uyum içerisinde
toplumsal tepkinin slogansal dışavurumu olan hepimiz şuyuz hepimiz buyuz ekolü sahip olunan kimlik(u: ler) algılamasında karın ağrılarına pek tabii sebep olabilir. ama altını çiziyorum, bu sloganlar etnik benlik, teknik kimlik, dini bizlik vs. algılamalarına, düşünülenin aksine ket vuran, bunları tersyüz eden ve/ya parçalamaya çalışan sloganlardır. ne çılgın bi yöntem değil mi.

peki neden kullanılır bi yöntem. misal, tahakküm altında olan ötekine; hepimizin tüm bu kimliklerden öte insan olduğu düşünüldüğünden, hani o (şovenist) totaliter politikalar ve bu politikalar yüzünden toplumsala yansıyan, açık ya da örtük, nefret hali ile ezilen, yok sayılan, ötelenen, itilen, kakılan, hatta öldürülen, soyu kırılan, ikincilleştirilen vs. ötekine destek olmak, onun yanında olmak için, bu politikalara karşı bi duruş sergilemek için kullanılır bu yöntem. bu ekolüe karşı çıkanlar gibi ötekiyi yoksaymak yerine.

(bkz:hepimiz türküz)

(bkz:hepimiz filistinliyiz)

(bkz:hepimiz insanız)

(bkz:hepimiz insandık)

(bkz:hepimiz insandır)

(bkz:kardeş biz çok yanlış gelmişiz)